Konsultacje z lekarzami holistycznymi odbywają się online i stacjonarnie w naszym Centrum Naturomed w Gdyni. Na czym opiera się medycyna holistyczna i dlaczego stosowanie jej w praktyce od wielu lat przynosi naszym pacjentom ulgę i poprawę stanu zdrowia?

lekarz holistyczny konsultacje gdynia online

Wyjaśnienie tego fenomenu wymaga szerszego spojrzenia na cały system ochrony zdrowia. Każdy z nas chce być zdrowy - w tym celu wykonujemy badania, stosujemy profilaktykę, odwiedzamy lekarzy specjalistów. Każdy z nich zajmuje się konkretną dziedziną medycyny i w swojej pracy skupia na “swoim” obszarze. Nowoczesna medycyna konwencjonalna często skupia się na wyeliminowaniu objawów, rzadziej na poszukiwaniu i usunięciu przyczyn. W czasie pracy naszych lekarzy holistycznych zawsze towarzyszy przekonanie, że nie jest możliwe skutecznie leczyć serce, zapominając o wątrobie, lub alergie, zapominając o stanie przewodu pokarmowego.

➡ kliknij i umów się na konsultację

Każdy chce być zdrowy, ale niestety obecnie mało kto stosuje system, który stworzyła dla nas sama natura. Aby pomóc naszym pacjentom, nasi lekarze holistyczni podczas konsultacji online i w Gdyni stosują zasady medycyny holistycznej.

lekarz holistyczny konsultacje gdynia online

Poznaj nasze zasady:

  • Przede wszystkim powinniśmy zrozumieć, że nasze ciało to pewien system, w którym każda komórka jest połączona z inną. Wszystkie procesy, jakie zachodzą w naszym organizmie, są nierozerwalnie ze sobą związane, a wszystkie objawy mają swoją przyczynę. W trakcie konsultacji poświęcamy dużo czasu na analizę tego zagadnienia, ponieważ pacjent powinien zrozumieć i wiedzieć, co jest przyczyną jego problemów zdrowotnych. Lekarz holistyczny podczas konsultacji pełni rolę edukatora i przekazuje wiedzę w przystępny i nieskomplikowany sposób, dzięki czemu pacjenci mogą zrozumieć procesy przyczynowo skutkowe zachodzące w ich organizmach.
  • Każdy organizm jest inny. Bardzo ważne jest indywidualne podejście do konkretnej osoby, gdyż przyczyny powstania takich samych objawów mogą leżeć w różnych źródłach. To właśnie te źródła lokalizuje lekarz holistyczny i dopiero wówczas rozpoczyna proces doboru odpowiedniej diety, suplementacji czy innych metod kuracji. Lekarz holistyczny nie leczy objawów, nie leczy nawet choroby, ale wspiera organizm człowieka, który ma problemy.
  • Ważnym elementem osiągnięcia sukcesu jest współpraca między lekarzem holistycznym a pacjentem. Regularny kontakt (na konsultacjach online lub w Centrum w Gdyni) umożliwia zrozumienie specyfiki danego organizmu - dzięki temu można skuteczniej pomóc w rozwiązaniu problemów zdrowotnych. Z drugiej strony pacjent w tym czasie może lepiej zrozumieć własny organizm, nauczyć się zapobiegać i szybciej reagować na pierwsze objawy.

lekarz holistyczny konsultacje gdynia online

Połączenie medycyny holistycznej, fitoterapii, dietoterapii i suplementacji to najlepszy naturalny sposób na osiągnięcie sukcesu zdrowotnego.

📧 aby umówić się na konsultację, kliknij tutaj
👩‍⚕ przeczytaj więcej o naszych specjalistach - KLIKNIJ