Każdy chce być zdrowy, ale niestety obecnie mało kto stosuje system, który stworzyła dla nas sama natura. Nowoczesna medycyna konwencjonalna skupia się na wyeliminowaniu objawów, a nie na poszukiwaniu i usunięciu przyczyn. W czasie naszej pracy zawsze towarzyszy nam przekonanie, że nie jest możliwe skutecznie leczyć serce, zapominając o wątrobie, lub alergie, zapominając o stanie przewodu pokarmowego. Ale co należy zrobić?

Żeby pomóc naszym pacjentom stosujemy zasady medycyny holistycznej:

  1. Przede wszystkim powinniśmy zrozumieć, że nasze ciało to pewien system, w którym każda komórka jest połączona z inną. Wszystkie procesy jakie zachodzą w naszym organizmie są nierozerwalnie związane, a wszystkie objawy mają swoją przyczynę. W swoich konsultacjach poświęcamy dużo czasu na analizę tego zagadnienia, ponieważ człowiek powinien zrozumieć i wiedzieć, co jest przyczyną jego problemów zdrowotnych.
  2. Każdy organizm jest inny. Bardzo ważne jest indywidualne podejście do konkretnej osoby, gdyż przyczyny powstania takich samych objawów mogą leżeć w różnych źródłach. To właśnie te źródła lokalizujemy i dopiero wtedy rozpoczynamy proces doboru odpowiedniej diety. Nie leczymy objawów, nie leczymy nawet choroby, ale wspieramy organizm człowieka, który ma problemy.
  3. Ważnym elementem osiągnięcia sukcesu jest współpraca między lekarzem a pacjentem. Regularny kontakt umożliwia zrozumienie specyfiki danego organizmu, dzięki temu można skuteczniej pomóc w rozwiązaniu problemów zdrowotnych. Z drugiej strony pacjent w tym czasie może lepiej zrozumieć własny organizm, nauczyć się zapobiegać i szybciej reagować na pierwsze objawy.

Działamy nie tylko jako lekarze czy specjaliści, ale również jako edukatorzy.

Połączenie medycyny holistycznej, fitoterapii, dietoterapii i suplementacji to najlepszy naturalny sposób na osiągnięcie sukcesu zdrowotnego.