Fitoterapia, ziołolecznictwo - konsultacje online w Centrum Medycyny Holistycznej Naturomed

Czym jest fitoterapia (inaczej: ziołolecznictwo)? Czym zajmuje się ta dziedzina?

kwiecista łąka

Fitoterapia - ziołolecznictwo - to dział medycyny i farmakologii zajmujący się wytwarzaniem preparatów ziołowych, suplementów diety z naturalnych surowców uzyskiwanych z roślin leczniczych. Dziedzina ta obejmuje także stosowanie preparatów w profilaktyce i terapii chorób. Lekarze medycyny holistycznej na indywidualnych konsultacjach online oraz w naszym Centrum wykorzystują wiedzę z zakresu ziołolecznictwa i dobierają naturalne preparaty, np. zioła na oczyszczanie organizmu, biorąc pod uwagę stan zdrowia pacjenta.

➡ kliknij i umów się na konsultację

Fitoterapia zajmuje się badaniem właściwości roślin leczniczych i mechanizmów działania składników aktywnych na organizm człowieka. Poznaje także ewentualne działania niepożądane i interakcje zachodzące pomiędzy lekami syntetycznymi, a produktami ziołowymi. Specjaliści ziołolecznictwa opracowują składy i dawkowanie preparatów roślinnych.

kwiecista łąka

Skuteczność fitoterapii polega na obecności substancji czynnych, zawartych w roślinach. Każda z tych substancji ma swoje unikalne właściwości. Na szczególną uwagę zasługują właściwości przeciwbakteryjne i przeciwutleniające. Liczne badania wykazują, że ekstrakty roślinne skutecznie niszczą wiele patogenów - takich jak grzyby, pasożyty, bakterie i wirusy. Rośliny działają odtruwająco i regenerująco; fitoterapia to także wszelkie zioła na oczyszczanie organizmu. Preparaty ziołowe zaleca się w zaburzeniach metabolicznych organizmu, a także w okresie rekonwalescencji po przebytych chorobach i operacjach.

Główne zastosowania preparatów ziołowych:

  • Zioła na oczyszczanie organizmu: poza działaniem przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym, ekstrakty roślinne mogą także pobudzać procesy oczyszczania organizmu i usuwania toksycznych substancji;
  • zarządzanie zdrowiem zgodnie z zasadami medycyny holistycznej: ekstrakty roślinne wpływają na przyczyny chorób i stymulują zdolności obronne organizmu;
  • profilaktyka, promowanie zdrowia: rośliny zawierają dużo substancji biologicznie czynnych takich jak witaminy, minerały, enzymy, aminokwasy i inne. Dzięki temu odżywiają komórki naszego organizmu i chronią je przed uszkodzeniami.

Duża różnorodność związków występujących w roślinach pozwala na ich szerokie zastosowanie w ziołolecznictwie i medycynie naturalnej. Rynek preparatów ziołowych oferuje suplementy diety (np. zioła na oczyszczanie organizmu) i inne produkty bogate w ekstrakty roślin z całego świata. Zastanawiasz się w jaki sposób wybrać te, które będą bezpieczne dla Twojego zdrowia i skuteczne w schorzeniach Cię dotykających? Skorzystaj z dobrodziejstw fitoterapii po konsultacji online lub w naszym Centrum!

kwiecista łąka

Lekarz medycyny holistycznej, podczas konsultacji online lub w naszym Centrum w Gdyni, przeanalizuje Twój stan zdrowia. Podczas wizyty dowiesz się, jakie ekstrakty roślinne najlepiej zadziałają na przyczynę Twojej choroby, lub - jeśli Twoim celem jest profilaktyka - najskuteczniej ochronnie zadziałają na Twój organizm. Lekarz pomoże Ci także dobrać odpowiednie zioła na oczyszczanie organizmu. Nasi specjaliści dzielą się z pacjentami także szeroką wiedzą na temat składu i oceny jakościowej konkretnych preparatów.

📧 aby umówić się na konsultację, kliknij tutaj
🌿 Sprawdź ofertę wysokiej jakości ekstraktów roślinnych w naszym sklepie - KLIKNIJ