W dzisiejszych czasach dietetyka wykorzystywana jest bardziej jako metoda  na odchudzanie. Nic bardziej mylnego. Dietetyka to nauka, która obejmuje zasady żywienia, badanie składników odżywczych w pokarmach i wpływ tych składników na organizm człowieka.

Celem dietetyki jest profilaktyka chorób związanych bezpośrednio z naszym odżywianiem. Faktem jest, że choroby cywilizacyjne takie jak nowotwory, cukrzyca, miażdżyca, otyłość i inne są konsekwencją naszego odżywiania.

Dla naszego zdrowia bardzo ważna jest zbilansowana dieta, która zawiera optymalną ilość składników odżywczych oraz energii potrzebnej do utrzymania stabilnej masy ciała, zapobiegania chorobom i spowolnieniu procesów starzenia się. Warto zwracać szczególną uwagę na sposób odżywia się, gdyż wszystko co spożywamy prowadzi nas do zdrowia, albo do rozwoju choroby.

Oczywiście każdy z nas jest inny i ma swój własny program genetyczny, który określa jak dużo witamin lub składników mineralnych potrzebuje do utrzymania zdrowia. Wszyscy żyjemy w różnych regionach i jesteśmy narażeni na różne poziomy stresu i zanieczyszczeń. To wszystko ma znaczenie. Co ważne, zawartość witamin i minerałów w organizmie może być obniżona z powodu choroby i stosowania leków.

Pomagamy przeanalizować Twój sposób odżywiania się, czynniki zewnętrzne jakie na Ciebie oddziałują i zrównoważyć Twoją dietę w zależności od kondycji Twojego organizmu, stylu życia oraz problemów zdrowotnych.